Variuoti įžeminimo strypai

Variuoti įžeminimo strypai

 

    

 

 

 

Galmar variuotas įžeminimo strypas – reikiamo diametro ir ilgio plieniniai strypas, elektrodas, elektrolitiniu būdu, padengtas varine 99,9 procentų grynumo danga, kuri molekulių lygyje nepertraukiamai susijungia su plienu. Šie variuoti strypai turi aukštą atsparumą tempimams 600 N/mm2, todėl su vibraciniu plaktuku galima juos įkalti giliai į žemę (iki 35 m). Vario danga yra 0,250 mm storio, tolygi visame strypo ilgyje, tai garantuoja ilgą strypo tarnavimo laiką grunte, ne mažiau kaip 30 metų. Variuoti įžeminimo strypai Galmar yra sertifikuoti pagal naujausią Europos standartą EN 62561-2, kuriame reglamentuojami reikalavimai įžemikliams.   

 

Išvystytas variavimo technologinis procesas leidžia pasiekti tolygų strypo padengimą variu per visą strypo ilgį ir tada galuose, valcavimo būdu, padaryti sriegius. Tokia seka užtikrina kokybišką sriegių padengimą variu ir suteikia strypui aukštą atsparumą korozijai. 

 
Variavimo padengimo storis - tikrinamas su elektroniniu dangos storio matuokliu. Kad užtikrinti variavimo storį 0,250 mm, tikrinama įvairiuose taškuose pagal dažnumą nurodytą instrukcijoje. Šis storis užtikrina kokybišką variavimo storį, net po strypų variavimo, strypų galuose užvalcuojant sriegius. 
 
Variavimo sukibimas – yra išbandomas, kad išvengti kalimo į gruntą metu vario dangos atšokimo. Bandymas atliekamas tokiu būdu: smailusis strypo galas yra kalamas tarp spaustuvo lūpų. Tarpas tarp spaustuvo lūpų turi būti mažesnis už strypo diametrą – 1,2 mm. Kalimo metu vario dangos turi nelikti tik vietose kur strypas liečiasi su spaustuvo lūpomis, tačiau visur kitur danga turi likti vientisa. Toks padengimas užtikrina tinkamą sriegio vietos padengimą variu netgi po variavimo proceso.
 
Variavimo plastiškumas – tikrinamas sulenkiant strypą 180° kampu. Įtrūkimų neatsiradimas lenkimo vietoje liudija apie aukštą gaminio kokybę.
 
Galmar įžeminimo sistema yra sudaryta iš variuotų įžeminimo strypų ir kitų detalių:
 
Jungiamoji mova - skirta variuotų įžeminimo strypų sujungimui, pagaminta iš labai atsparios korozijai bronzos arba jūrinio žalvario lydinio. Mova pagaminta taip, kad strypai susijungia movos viduryje ir kalimo jėga kalant persiduoda ne per movą, o per strypus. Mova taip pat apsaugo strypų jungiamuosius sriegius ir galus nuo gruntinės korozijos.
 
Įkalimo galvutė - pagaminta iš ypač atsparaus plieno. Jos dėka strypų įkalimui į gruntą galima naudoti vibracinius plaktukus. Galvutės matmenys (dydis) yra parinkti taip, kad kalant nebūtų sugadinamos movos, kalimo jėgos persiduoda tiesiai variuotiems įžeminimo strypams, o ne sujungimo movoms.
 
Plieninis antgalis - pagamintas iš plieno. Montuojamas ant pirmojo kalamojo elektrodo galo. Palengvina variuoto įžeminimo strypo įkalimą į kietą gruntą. 
  
Strypų galuose esantys sriegiai leidžia movų pagalba patikimai sujungti reikiamo ilgio variuotus įžeminimo strypus, kad pasiekti mažiausią grunto varžą. Movos ilgis atitinka sriegio ilgį, todėl strypai vienas su kitu liečiasi movos viduryje. Tai užtikrina maksimalią kalimo jėgą, stumiančią strypus į gruntą ir persiduodančią iš strypo į strypą, o ne per movą. Vidinėje movos dalyje yra užsriegtas sriegis, kuris paslepia ir apsaugo strypo sriegį nuo tiesioginio kontakto su gruntu.
 
Visi išvardyti privalumai patvirtina, kad Galmar įžemikliai yra labai lengvai montuojami ir pasižymi aukštu antikoroziniu atsparumu.
 
Variuotų įžemiklių sistema suteikia galimybę:
  • sumažinti investicines išlaidas,
  • sumažinti eksploatacines išlaidas.

  

Gali atrodyti, kad novatoriška strypų variavimo technologija turėtų išauginti viso įžeminimo įrenginio kainą. Tačiau, kaip rodo praktika, didžiąją įrenginio kainą sudaro jo įrengimas, o ne medžiagų, iš kurių jis montuojamas, kainos. Dėl to Galmar įžeminimo įrenginio kaina išlieka tokia pat, o daugeliu atveju ir mažesnė negu kaina sistemų, kurios buvo montuojamos anksčiau. Dėka sujungimo movų, yra galimybė sujungti strypus į vertikalų įžemintuvą didelio gylio, tokio, kokio reikia pasiekti norimai varžai, kai kuriais atvejais net iki 30 m. Tai padaro įžeminimo įrenginį labai stabilų, nepriklausomą nuo atmosferinių sąlygų, kurios padidina santykinę grunto varžą (šaltis arba sausra), o tuo pačiu padidina ir įžeminimo įrenginio varžą.

 

Įžemintuvo varžos priklausomybė

nuo įgilinimo gylio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giluminis įžemiklio įrengimas leidžia pasiekti norimą žemą varžą su mažesniu sukaltų taškų kiekiu. Norint gauti tokią pačią varžą naudojant trumpus įžemiklius (iki 6 m gylio), būtina žymiai išplėsti įrengimo teritoriją, kas kelis kartus padidina kainą. Ypač miesto sąlygomis, naudojant vertikalius giluminius įžemintuvus, išvengsime didelio grunto dangų išardymo būtinybės.

 

Žema aktyvioji varža per amžius!

Kad paaiškint šį teiginį būtina paaiškinti variavimo metodo svarbą. Plieninį strypą padengiant variu, elektrolitiniu būdu, vario danga strypo atžvilgiu tampa katodu. Rezultate: korozija veiks plieninį strypą, o ne vario danga. Šis reiškinys bus amžinas tik esant storai vario sluoksnio dangai. Bandymų metu įrodyta, kad ši danga turi būti ne plonesnė kaip 0,250 mm. Šiuo atveju plieninis strypas yra reikalingas kaip mechaninis veiksnys pasiekti norimą gylį, o faktiniu laidininku tampa vario sluoksnio danga.

 

Naudojant cinkuotus strypus cinko danga yra veikiama korozijos, dėl to išsiskiriantys produktai išaugina aktyviąją varžą. Atsižvelgiant į šį faktorių tikslingiau yra naudoti variuotus gaminius. Tačiau anksčiau paminėtas teiginys apie žemą aktyviąją varžą per amžius, liečia ir mechaninius bei antikorozinius parametrus. Tai reiškia, kad įžemiklio galimybės leistų jį sukalti į didelį gylį be pažeidimų ir išliktų vientisas padengimas. Tada bus užtikrintas atsparumas korozijai ne mažiau kaip 30 metų.

 

Korozijos poveikis trims strypų rūšims, 

priklausomai nuo laiko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cinkuojant stypus susisluoksniuoja cinkas. To negalima išvengti atliekant karštą cinkavimo padengimą. Vietoje kur cinkas dengiamas ant legiruoto plieno susidaro trapus cinko-plieno sluoksnis. Mūsų strypai pagaminti iš plieno, kuris elektrolitiniu būdu padengtas varine danga. Pastaroji molekulių lygyje nepertraukiamai susijungia su plienu, todėl sluoksniavimo procesas nesusidaro. Kaip matyti iš žemiau pateikto grafiko, vario danga dengti strypai pasižymi pačiu geriausiu atsparumu korozijai. 

 

Galima daryti išvadą, kad naudojant Galmar variuotus įžeminimo strypus sumažinsime įžemintuvo įrengimo kainą ir gausime šiuos pranašumus: 

- aukštą antikorozinį atsparumą,
- paprastą montavimą,
- didelį įkalimo gylį. 

 

Kompanijos CBM Technology Galmar medžiagų katalogą (anglų kalba) galite parsisiųsti ČIA